VIVAX ACP-12PT35AEFs R290

VIVAX ACP-12PT35AEFs R290

23.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001046
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A (2.6/2.6)
Капацитет
На ладење 3500 W
Моќност
Влезна моќност ладење 1600 W
Просечна моќност 3500 W
Ниво на бучава
Надворешна единица 53.70 dB
Маса
Внатрешна единица 32.50 kg
Останати спецификации
Проток на воздух 386 m3
Работна температура -5 °- 43°
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина до 35 м2
Фреон R410A
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • Auto Restart
 • Sleep Mode
 • Ниска потрошувачка на електрична енергија
 • 0.5W Standby
 • Memory функција
 • 24 часовен тајмер
 • Самоиспарувачки систем
 • LED Дисплеј

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12PT35AEFs R290 Дополнителни функции: Самодијагностика Auto Restart Sleep Mode Ниска потрошувачка на електрична енергија 0.5W Standby Memory функција 24 часовен тајмер Самоиспарувачки систем LED Дисплеј .. Category: Product #: 1001046 Regular price: 23.990 ден. 23.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО