EASY SMART CA50XS1AG + CA50XS1AW
 • EASY SMART CA50XS1AG + CA50XS1AW

EASY SMART CA50XS1AG + CA50XS1AW

35.990 ден.44.990 ден.
Производител: HISENSE
Шифра на производ: 3001002
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6,1 / 4
Капацитет
На ладење 5000W
На греење 5600W
Моќност
Просечна моќност 5.5kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 56---63dB
Надворешна единица 36---44dB
Маса
Внатрешна единица 10kg
Надворешна единица 34kg
Димензии
На внатрешна единица 890 x 300 x 220 mm
На надворешна единица 810 x 585 x 280 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 880m³
Филтри Филтер со активен јаглен
Работна температура -20°C до +43°C
Капацитет на одвлажнување 2 l/h
Препорачана површина 45m²
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции

 • Целосен DC инвертер
 • Функција за отстранување на влага
 • 4 Ноќни режими на температура- Night mode
 • Ноќен режим-затемнување на екран за заштеда на енергија
 • Тивок режим до 19dB
 • Smart автоматски режим
 • Турбо режим
 • Заштита од ладен воздух
 • Вентилирање-проветрување
 • I Feel функција
 • Tајмер 24 часа
 • Тип на дисплеј: ЛЕД
 • Smart функција
 • Додаток за  Wi-Fi контролa
 • Филтер со активен јаглен 
 • Анти-бактериска мрежа
 • Само-дијагностика

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
HISENSE EASY SMART CA50XS1AG + CA50XS1AW Дополнителни функции Целосен DC инвертер Функција за отстранување на влага 4 Ноќни режими на температура- Night mode Ноќен режим-затемнување на екран за заштеда на енергија Тивок режим до 19dB Smart автоматски режим Турбо режим Заштита од ладен воздух Вентилирање-проветрување I Feel функција Tајмер 24 часа Тип на дисплеј: ЛЕД Smart функција Додаток за  Wi-Fi контрол.. Category: Product #: 3001002 Regular price: 35.990 ден. 35.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО