TESLA  TT34EX21-1232IA
  • TESLA  TT34EX21-1232IA

TESLA TT34EX21-1232IA

22.990 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004003
Достапност: На залиха
Количина:
Просечна моќност
На греење 3420W
На ладење 3400W
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.1/4.0
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 922W
На ладење 1130W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 47/43/35/32 dB(A)
Надворешна единица 55 dB(A)
Маса
Внатрешна единица 8kg
Надворешна единица 24kg
Димензии
На внатрешна единица 777×250×201 mm
На надворешна единица 777 X 498 X 290 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 550m3/h
Работна температура -20 ℃ / +53 ℃
Препорачана површина 35м2
Гаранција
Времетраење 3 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
TESLA TESLA TT34EX21-1232IA .. Category: Product #: 9004003 Regular price: 22.990 ден. 22.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО