TESLA TT34EX21-1232IA
 • TESLA TT34EX21-1232IA

TESLA TT34EX21-1232IA

19.990 ден.25.990 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004003
Достапност: По нарачка
Количина:
Просечна моќност
На греење 3420W
На ладење 3400W
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.1/4.0
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 922W
На ладење 1130W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 47/43/35/32 dB(A)
Маса
Внатрешна единица 8kg
Надворешна единица 24kg
Димензии
На внатрешна единица 777×250×201 mm
На надворешна единица 777 X 498 X 290 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 32dB
Проток на воздух 550m3/h
Работна температура -20 ℃ / +53 ℃
Препорачана површина 35м2
Гаранција
Времетраење 3 години
 • Self-diagnostic
 • I FEEL
 • Auto cleaning
 • Anti-fungus
 • Turbo mode
 • Noise-minimizing
 • design

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
TESLA TESLA TT34EX21-1232IA Self-diagnostic I FEEL Auto cleaning Anti-fungus Turbo mode Noise-minimizing design .. Category: Product #: 9004003 Regular price: 19.990 ден. 19.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО