VIVAX ACP-12CH35AEEI R32

VIVAX ACP-12CH35AEEI R32

34.990 ден.44.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001078
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ 8.1/4.6
Капацитет
На ладење 3.517 kW
На греење 3.517 kW
Моќност
Просечна моќност 3,5 kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 55.5 db
Надворешна единица 22 dB
Маса
Внатрешна единица 8,5 kg
Надворешна единица 34.7 kg
Димензии
На надворешна единица 765 X 555 X 337 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 611 m³
Филтри Јонизатор, Bio-филтер, филтер за прашина
Работна температура -25°C - 50°C
Капацитет на одвлажнување 1,2 l/h
Препорачана површина до 40m²
Гаранција
Времетраење 5 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AEEI R32 .. Category: Product #: 1001078 Regular price: 34.990 ден. 34.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО