VIVAX ACP-12CH35AEVIs R32 GRAY MIRROR

VIVAX ACP-12CH35AEVIs R32 GRAY MIRROR

32.990 ден.39.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001011
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ (8.5/4.6)
Капацитет
На ладење 3.52kW
На греење 3.81kW
Моќност
Влезна моќност ладење 1034W
Влезна моќност греење 1030W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 36 db
Димензии
На внатрешна единица 897x312x182 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 558m3
Филтри Јонизатор,bio-филтер,филтер за прашина
Капацитет на одвлажнување 1,2 l/h
Препорачана површина до 40м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци
Работна температура
Ладење -15 до +50
Греење -25 до +30

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Sleep Mode
 • Функција на штедење на енергија
 • Golden Fin
 • Eco Mode

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AEVIs R32 GRAY MIRROR Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Sleep Mode Функција на штедење на енергија Golden Fin Eco Mode .. Category: Product #: 1001011 Regular price: 32.990 ден. 32.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО