VIVAX ACP-18CH50REWI R32
 • VIVAX ACP-18CH50REWI R32

VIVAX ACP-18CH50REWI R32

59.990 ден.69.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001014
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ 6.1/4.0
Капацитет
На ладење 5 kW
На греење 5.99 kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 44 db
Надворешна единица 44 db
Маса
Надворешна единица 45.7 kg
Димензии
На внатрешна единица 1030 x 322 x 233 mm
На надворешна единица 800 x 553 x 275 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 900 м3
Филтри Јонизатор,филтер за прашина и bio-филтер
Работна температура -20 до +50
Капацитет на одвлажнување 2 l/h
Препорачана површина до 60м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • 24 часовен тајмер
 • Греачи на компресор и кондензатор
 • Тивок начин на работа
 • Turbo Mode
 • Sleep Mode
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • 12 Fan Speed
 • iFeel функција
 • Автоматски режим на работа
 • Blue Fin
 • Golden Fin
 • Заштита на надворешен вентил
 • Скриен дигитален екран

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-18CH50REWI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby 24 часовен тајмер Греачи на компресор и кондензатор Тивок начин на работа Turbo Mode Sleep Mode Самочистење (Selfcleaning) 12 Fan Speed iFeel функција Автоматски режим на работа Blue Fin Golden Fin Заштита на надворешен вентил Скриен дигитален екран .. Category: Product #: 1001014 Regular price: 59.990 ден. 59.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО