Midea Extreme Save 18 Nordic +SMART MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW / MOX301-18HFN8-QRD0GW

Midea Extreme Save 18 Nordic +SMART MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW / MOX301-18HFN8-QRD0GW

48.990 ден.53.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001006
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ 7.0/4.0
Капацитет
На ладење 5300W
На греење 5600W
Моќност
Влезна моќност ладење 1550W
Влезна моќност греење 1750W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 20-41dB
Надворешна единица 57db
Маса
Внатрешна единица 11.2 kg
Надворешна единица 33.5 kg
Димензии
На внатрешна единица 320x969x241 mm
На надворешна единица 554x874x330 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 800 m3
Работна температура -25°C - 50°C
Препорачана површина 45м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 60 месеци*

Дополнителни функции:

 • FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР
 • SMART WIFI
 • ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • Авто рестарт
 • 24 часовен тајмер
 • Смарт дијагностика
 • Дијагностика за течење на гас
 • Turbo Mode
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Eco Mode
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Golden Fin
 • Night Mode
 • Follow me функција
 • Тивок режим на работа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
MIDEA Midea Extreme Save 18 Nordic +SMART MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW / MOX301-18HFN8-QRD0GW Дополнителни функции: FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР Авто рестарт 24 часовен тајмер Смарт дијагностика Дијагностика за течење на гас Turbo Mode Меморија на позицијата на отворот за дување Eco Mode Самочистење (Selfcleaning) Golden Fin Night Mode Follow me функција Тивок режим на работа .. Category: Product #: 2001006 Regular price: 48.990 ден. 48.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО