Midea Extreme Save 18 PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT

Midea Extreme Save 18 PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT

50.990 ден.56.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001096
Достапност: На залиха
Количина:

Midea Extreme Save PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT

 • MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW/MOX301-18HFN8-QRD0GW
 • ВКЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖА
 • FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • 18000BTU
 • 5300W на ладење
 • 5600W на греење
 • Скриен Дисплеј
 • WiFi ВГРАДЕН
 • UV светлосна стериизација на воздухот за максимална 99.9 % заштита од вируси и бактерии
 • Вградеб ХЕПА филтер за прочистување на воздух од секакви честички и чад
 • R32 Гас
 • Работна температура од -30 до +50 степени
 • SEER (Ладење) 7.0 W/W
 • EER 3.40 W/W
 • SCOP (Греење просек) 4.0 W/W
 • SCOP (Греење warm) 5.1 W/W
 • COP 3.42 W/W
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 • A++ на ладење
 • А+++ на греење (Warmer услови)
 • Идеална за простории до 45м2
 • Бучност на внатрешна единица 20-41dB
 • Бучност на надворешна единица 57dB
 • Проток на воздух внатрешна единица 800/600/500

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
MIDEA Midea Extreme Save 18 PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT Midea Extreme Save PRO AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA series + KIT MSAGCU-18HRFNX-QRD0GW/MOX301-18HFN8-QRD0GW ВКЛУЧЕН КИТ ЗА МОНТАЖА FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР 18000BTU 5300W на ладење 5600W на греење Скриен Дисплеј WiFi ВГРАДЕН UV светлосна стериизација на воздухот за максимална 99.9 % заштита .. Category: Product #: 2001096 Regular price: 50.990 ден. 50.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО