Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA)/MOX230-12HFN8-QRD6GW

Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA)/MOX230-12HFN8-QRD6GW

33.990 ден.38.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001052
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP А+++/A++ SEER/SCOP: 8.5/4.6-5.5
Капацитет
На ладење 3.51 (1.370 … 4.300)kW
На греење 3.80 (1.060 … 4.380)kW
Моќност
Влезна моќност ладење 1.00 (0.13 - 1.65) kW
Влезна моќност греење 0.97 (0.16 - 1.56 KW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 20-39dB
Надворешна единица 55dB
Маса
Внатрешна единица 8,7kg
Надворешна единица 26,7kg
Димензии
На внатрешна единица (W*D*H) 835/208/295mm
На надворешна единица (W*D*H) 765*303*555mm
Останати спецификации
Компресор GMCC Inverter Quattro
Проток на воздух 630 … 310 m³/h
Работна температура -25℃ ДО 50℃
Препорачана површина 35m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA

MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA)/MOX230-12HFN8-QRD6GW

 • FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • EUROVENT сертификат
 • Скриен Дисплеј
 • WiFi ВГРАДЕН
 • UV светлосна стериизација на воздухот за максимална 99.9 % заштита од вируси и бактерии
 • Вграден ХЕПА филтер за прочистување на воздух од ПМ2 и секакви штетни честички и чад
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
MIDEA Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA)/MOX230-12HFN8-QRD6GW Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA)/MOX230-12HFN8-QRD6GW FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР EUROVENT сертификат Скриен Дисплеј WiFi ВГРАДЕН UV светлосна стериизација на воздухот за максимална 99.9 % заштита од вируси и бактерии Вграден ХЕПА филтер за прочистување на .. Category: Product #: 2001052 Regular price: 33.990 ден. 33.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО