Midea Xtreme Save Nordic *AIR PURIFIER MSAGDU-24HRFN8-QRD0GW /MOX401-24HFN8-QRD0GW

Midea Xtreme Save Nordic *AIR PURIFIER MSAGDU-24HRFN8-QRD0GW /MOX401-24HFN8-QRD0GW

61.990 ден.66.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001056
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP 6.4/4 ; A++ греење на +2°С = А+++, на -7°C =А+
Капацитет
На ладење 7.030(2.110 … 8.210) W
На греење 7.320 (1.550 … 8.210) W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 2130 (0.300 – 3.100) W
На ладење 2402 (0.420 – 3.200) W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 46… 21 dB(A)
Надворешна единица 60 dB(A)
Маса
Внатрешна единица 13.6 kg
Надворешна единица 43.9 kg
Димензии
На внатрешна единица 1083 x 244 x 336 mm
На надворешна единица 955 x 673 x 342 mm
Останати спецификации
Компресор GMCC Inverter Quattro
Проток на воздух 1090 … 610 m³/h
Работна температура -25°С до 50°С
Препорачана површина 60 m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA

MSAGDU-24HRFN8-QRD0GW/MOX401-24HFN8-QRD0GW

 • FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред
 • ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • Скриен Дисплеј
 • WiFi ВГРАДЕН
 • UV светлосна стериизација на воздухот за максимална 99.9 % заштита од вируси и бактерии
 • Вграден ХЕПА филтер за прочистување на воздух од секакви честички и чад
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
MIDEA Midea Xtreme Save Nordic *AIR PURIFIER MSAGDU-24HRFN8-QRD0GW /MOX401-24HFN8-QRD0GW Midea Extreme Save AG Nordic + AIR PURIFIER UV VIRUS STERILIZATION HEPA MSAGDU-24HRFN8-QRD0GW/MOX401-24HFN8-QRD0GW FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР Скриен Дисплеј WiFi ВГРАДЕН UV светлосна стериизација на воздухот за максимална 99.9 % заштита од вируси и бактерии Вграден ХЕПА филтер за прочистување на воздух од секакви честички .. Category: Product #: 2001056 Regular price: 61.990 ден. 61.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО