Midea FOREST SMART MSAFDU-24HRFN8-QRD0GW / MOCA32-24HFN8-QRD0GW

Midea FOREST SMART MSAFDU-24HRFN8-QRD0GW / MOCA32-24HFN8-QRD0GW

52.990 ден.59.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001004
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.1/4.0
Капацитет
На ладење 7000W
На греење 7300W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 2035W
Ладење 2345W
Ниво на бучава
Внатрешна единица High/medium/low 44.5/42/34.5/28 dB
Надворешна единица 59.5 dB
Маса
Внатрешна единица 11.9 kg
Надворешна единица 48.4 kg
Димензии
На внатрешна единица 1040/220/327 mm
На надворешна единица 845x363x702 mm
Останати спецификации
BTU 24000
Проток на воздух 980 m3
Работна температура -15°C - 50°C
Препорачана површина до 60m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

Дополнителни функции:

 • DC Инвертер
 • GMCC компресор
 • Wi-Fi вграден
 • Авто рестарт
 • 24 часовен тајмер
 • Смарт дијагностика
 • Дијагностика за течење на гас
 • Turbo Mode
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Eco Mode
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Night Mode

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
MIDEA Midea FOREST SMART MSAFDU-24HRFN8-QRD0GW / MOCA32-24HFN8-QRD0GW Дополнителни функции: DC Инвертер GMCC компресор Wi-Fi вграден Авто рестарт 24 часовен тајмер Смарт дијагностика Дијагностика за течење на гас Turbo Mode Меморија на позицијата на отворот за дување Eco Mode Самочистење (Selfcleaning) Night Mode .. Category: Product #: 2001004 Regular price: 52.990 ден. 52.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО