Midea GAIA MSCA1BU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW
  • Midea GAIA MSCA1BU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW

Midea GAIA MSCA1BU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW

59.990 ден.69.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001078
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A+++ ; 8.50/4.60
Капацитет
На ладење 3.52 (1.32 ~ 4.37) kW
На греење 3.81 (1.17 ~ 4.54) kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 0.97 (0.16 ~ 1.55) kW
Ладење 0.99 (0.14 ~ 1.70) kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 38 / 33 / 21.5 dB(A)
Надворешна единица 54 dB(A)
Маса
Внатрешна единица 13.4kg
Надворешна единица 26.4 kg
Димензии
На внатрешна единица 1000 x 335 x 212 mm
На надворешна единица 765 x 555 x 303 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 580 / 444 / 312 / 2200 m3/h
Работна температура -30°C - 50°C
Препорачана површина 35m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
MIDEA Midea GAIA MSCA1BU-12HRFN8-QRD6GW / MOX230-12HFN8-QRD6GW .. Category: Product #: 2001078 Regular price: 59.990 ден. 59.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО