VIVAX ACP-12CH35AERI R32
 • VIVAX ACP-12CH35AERI R32

VIVAX ACP-12CH35AERI R32

29.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001007
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ ; 7/4.1
Капацитет
На ладење 3.517 kW
На греење 3.81kW
Моќност
Влезна моќност ладење 1089W
Влезна моќност греење 1050W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 21≤38 dB
Надворешна единица ≤56 dB
Маса
Внатрешна единица 8.2 kg
Надворешна единица 35.2 kg
Димензии
На внатрешна единица 802 x 189 x 297mm
На надворешна единица 770 x 555 x 300 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 539 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.2 l/h
Препорачана површина 35m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години
Работна температура
Ладење -15°C до +50°C
Греење -20°C до +30°C

Дополннителни функции:

 • 1W standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Soft Start
 • Sleep Mode

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ ДОО © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AERI R32 Дополннителни функции: 1W standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Soft Start Sleep Mode .. Category: Product #: 1001007 Regular price: 29.990 ден. 29.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО