VIVAX ACP-12CH35AEVI R32 GRAY MIRROR

VIVAX ACP-12CH35AEVI R32 GRAY MIRROR

36.990 ден.39.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001092
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.7/4.1
Моќност
Влезна моќност ладење 1208W
Влезна моќност греење 1340W
Маса
Внатрешна единица
Надворешна единица 36.9 kg
Димензии
На внатрешна единица 897x312x182 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 36dB
Проток на воздух 530m3
Филтри Јонизатор,bio-филтер,филтер за прашина
Работна температура -20 до +50
Капацитет на одвлажнување 1,2 l/h
Фреон R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци
 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Sleep Mode
 • Функција на штедење на енергија
 • Golden Fin
 • Eco Mode

1W Stand by, 24h Timer, Auto swing, Automatski način rada, Bešumno upravljanje, Bio filter, Detekcija i prikaz greške, ECO mode, Filter prašine, Funkcija samočišćenja, Funkcija uštede energije, Golden fin, Grijač kompresora, Grijač kondenzatora, I feel funkcija - Follow me, Ionizator, Memorija zadnjeg načina rada, Noćni način rada, Pokretanje pri niskom naponu, Sakriveni digitalni prikaz, Turbo mode, Zaštitni pokrov ventila

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AEVI R32 GRAY MIRROR Самодијагностика 1W Standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Sleep Mode Функција на штедење на енергија Golden Fin Eco Mode 1W Stand by, 24h Timer, Auto swing, Automatski način rada, Bešumno.. Category: Product #: 1001092 Regular price: 36.990 ден. 36.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО