VIVAX ACP-18CH50AERI R32
 • VIVAX ACP-18CH50AERI R32

VIVAX ACP-18CH50AERI R32

42.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001008
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ (6.4/4.0)
Капацитет
На ладење 5275W
На греење 5569W
Моќност
Влезна моќност ладење 1538 W
Влезна моќност греење 1461 W
Просечна моќност 5280/5570 W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 42 db
Надворешна единица 42.00 dB
Маса
Внатрешна единица 10.80 kg
Надворешна единица 37.00 kg
Димензии
На внатрешна единица 965 x 215 x 319 mm
На надворешна единица 800 X 554 X 333 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 750.00 m3
Филтри Јонизатор, Bio-филтер
Капацитет на одвлажнување 1.80 l/h
Препорачана површина до 60 м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години
Работна температура
Ладење -15 до +50
Греење -20 до +30

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Soft Start
 • Sleep Mode
 • Функција на штедење на енергија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ ДОО © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-18CH50AERI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Soft Start Sleep Mode Функција на штедење на енергија .. Category: Product #: 1001008 Regular price: 42.990 ден. 42.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО