VIVAX ACP-24CH70AESI PRO + UV R32
  • VIVAX ACP-24CH70AESI PRO + UV R32

VIVAX ACP-24CH70AESI PRO + UV R32

56.990 ден.61.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001099
Достапност: По нарачка
Количина:
Максималем капацитет
На греење 8.210 W
На ладење 8.206 W
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ ; 6.40/4.00
Капацитет
На ладење 7034 W
На греење 7327 W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 2130 W
На ладење 2402 W
Маса
Внатрешна единица 13.60 kg
Надворешна единица 43.90 kg
Останати спецификации
Проток на воздух 1090.00 m3
Работна температура -15 ℃  - 50 ℃
Капацитет на одвлажнување 2.40 l/h
Препорачана површина 75 m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-24CH70AESI PRO + UV R32 .. Category: Product #: 1001099 Regular price: 56.990 ден. 56.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО