TESLA TT51TP21-1832IAW
  • TESLA TT51TP21-1832IAW
  • TESLA TT51TP21-1832IAW

TESLA TT51TP21-1832IAW

33.990 ден.35.990 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004007
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ 6.1/4.0
Греење
Капацитет (H/M/L) 6080 W
Ладење
Капацитет (H/M/L) 5900 W
Моќност
Влезна моќност ладење 1574 W
Влезна моќност греење 1382 W
Маса
Внатрешна единица 11 kg
Надворешна единица 35 kg
Димензии
На надворешна единица 853 X 602 X 349 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 54 dB
Проток на воздух 820 m3
Филтри Филтер за прашина
Работна температура -20°C до 53°C
Капацитет на одвлажнување 1.5 l/h
Препорачана површина до 55 м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
TESLA TESLA TT51TP21-1832IAW .. Category: Product #: 9004007 Regular price: 33.990 ден. 33.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје