VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32

VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32

29.990 ден.36.990 ден.
Шифра на производ: 1001087
Достапност: На залиха
Количина:
Максималем капацитет
На греење 4381W
На ладење 4308W
Просечна моќност
На греење 3810 W
На ладење 3520 W
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ 8.5/4.6
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 977W
Ладење 977 W
Маса
Внатрешна единица 8.6 kg
Надворешна единица 26.4 kg
Димензии
На внатрешна единица 802x189x297 mm
На надворешна единица 765x303x555 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 55 dB(A)
Ниво на звучен притисок (H/M/L) 39.5/33/25/21 dB(A)
Проток на воздух 584/477/395 m3/h
Работна температура -25 ℃ / +50 ℃
Препорачана површина 35м2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

Дополннителни функции:

 • 1W standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Soft Start
 • Sleep Mode

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX ACP-12CH35AERI+ R32 Дополннителни функции: 1W standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Soft Start Sleep Mode .. Category: Product #: 1001087 Regular price: 29.990 ден. 29.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје