Portable AC - TTMY-12CHW
 • Portable AC - TTMY-12CHW

Portable AC - TTMY-12CHW

22.990 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004002
Достапност: Нема на залиха
Количина:
Просечна моќност
На греење 2900W
На ладење 3200W
Моќност
Влезна моќност ладење 1230W
Влезна моќност греење 1035W
Маса
Внатрешна единица 31kg
Димензии
На внатрешна единица 445x715x370mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 63 dB
Проток на воздух 300/280/250 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.50 l/h
Разладен медиум R290
 • Button type Operation panel
 • Remote control
 • LED display
 • Cooling & Heating model
 • Dehumidification
 • Fan mode
 • Sleep mode
 • F/C swith
 • Advanced water atomization proprietary technology
 • With Wifi

*Видеото е од информативен карактер, моделот се разликува

​​

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
TESLA Portable AC - TTMY-12CHW Button type Operation panel Remote control LED display Cooling & Heating model Dehumidification Fan mode Sleep mode F/C swith Advanced water atomization proprietary technology With Wifi *Видеото е од информативен карактер, моделот се разликува ​​ .. Category: Product #: 9004002 Regular price: 22.990 ден. 22.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје