TESLA Portable AC -TTKA-12CHW/TA71FFUL-2432IAW
 • TESLA Portable AC -TTKA-12CHW/TA71FFUL-2432IAW
 • TESLA Portable AC -TTKA-12CHW/TA71FFUL-2432IAW

TESLA Portable AC -TTKA-12CHW/TA71FFUL-2432IAW

21.390 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004002
Достапност: На залиха
Количина:
Просечна моќност
На греење 2640W
На ладење 3200W
Моќност
Влезна моќност ладење 1230W
Влезна моќност греење 1120W
Маса
Внатрешна единица 31.4 kg
Димензии
На внатрешна единица 445x715x370mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 63 dB
Проток на воздух 300 m3/h
Капацитет на одвлажнување 1.50 l/h
Разладен медиум R290
 • Button type Operation panel
 • Remote control
 • LED display
 • Cooling & Heating model
 • Dehumidification
 • Fan mode
 • Sleep mode
 • F/C swith
 • Advanced water atomization proprietary technology
 • With Wifi

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ ДОО © 2022. UKION SHOPS
TESLA TESLA Portable AC -TTKA-12CHW/TA71FFUL-2432IAW Button type Operation panel Remote control LED display Cooling & Heating model Dehumidification Fan mode Sleep mode F/C swith Advanced water atomization proprietary technology With Wifi .. Category: Product #: 9004002 Regular price: 21.390 ден. 21.390 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО