TESLA TT34TP21-1232IAWT
  • TESLA TT34TP21-1232IAWT

TESLA TT34TP21-1232IAWT

26.990 ден.33.990 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004008
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ (6.10/4.0)
Капацитет
На ладење 3400 W
На греење 3430 W
Моќност
Влезна моќност ладење 1049 W
Влезна моќност греење 922 W
Маса
Внатрешна единица 8.50 kg
Надворешна единица 24.00 kg
Димензии
На внатрешна единица 790×275×192 mm
На надворешна единица 777 X 498 X 290 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 47.00 dB
Проток на воздух 560.00 m3
Филтри Филтер за прашина, Јонизатор
Работна температура -20 ℃ / +53 ℃
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина до 35 m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 3 години

TESLA TP21-1232IAWT

- ГРЕЈАЧИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА

- WI-FI КОНТРОЛА

- ИНТЕЛИГЕНТНО ОДМРЗНУВАЊЕ

- ТУРБО РЕЖИМ

- I FEEL

- ANTI-FUNGUS

- ЈОНИЗАТОР

- GMCC компресор

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
TESLA TESLA TT34TP21-1232IAWT TESLA TP21-1232IAWT - ГРЕЈАЧИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА - WI-FI КОНТРОЛА - ИНТЕЛИГЕНТНО ОДМРЗНУВАЊЕ - ТУРБО РЕЖИМ - I FEEL - ANTI-FUNGUS - ЈОНИЗАТОР - GMCC компресор .. Category: Product #: 9004008 Regular price: 26.990 ден. 26.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје