TESLA TT51EX21-1832IA

TESLA TT51EX21-1832IA

38.990 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004004
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.1/4
Капацитет
На ладење 5100 W
На греење 5100 W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1374W
Ладење 1580W
Маса
Внатрешна единица 13 kg
Надворешна единица 35 kg
Димензии
На внатрешна единица 910×294×195 mm
На надворешна единица 853×602×349 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 50/47/43/36
Проток на воздух 800m3
Работна температура -20°C - 53°C
Капацитет на одвлажнување 1,8 l/h
Препорачана површина до 55m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
TESLA TESLA TT51EX21-1832IA .. Category: Product #: 9004004 Regular price: 38.990 ден. 38.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО