TESLA TT51X81-18410A

TESLA TT51X81-18410A

28.590 ден.29.990 ден.
Производител: TESLA
Шифра на производ: 9004005
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A (3.21/3.61)
Капацитет
На ладење 4990 W
На греење 5310 W
Моќност
Влезна моќност ладење 1554 W
Влезна моќност греење 1420 W
Маса
Внатрешна единица 10.50 kg
Надворешна единица 32.50 kg
Димензии
На внатрешна единица 910 Х 294 Х 206 mm
На надворешна единица 817 X 300 X 553 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 43.00 dB
Проток на воздух 800.00 m3
Работна температура -7 ℃ / +43 ℃
Капацитет на одвлажнување 2.00 l/h
Препорачана површина 55 м2
Разладен медиум R410
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
TESLA TESLA TT51X81-18410A .. Category: Product #: 9004005 Regular price: 28.590 ден. 28.590 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје