Toshiba Shorai Edge RAS -18J2KVSG-E / RAS-18J2AVSG-E

Toshiba Shorai Edge RAS -18J2KVSG-E / RAS-18J2AVSG-E

86.990 ден.92.990 ден.
Производител: TOSHIBA
Шифра на производ: 5001012
Достапност: 2 - 3 дена
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP 7.8/4.6; А+++/A+++
Капацитет
На ладење 5,0 (1,20 ÷ 6,00) kW
На греење 6,0 (1,10 ÷ 6,50) kW
Моќност
Влезна моќност ладење 1420W
Влезна моќност греење 1590W
Маса
Внатрешна единица 14kg
Надворешна единица 34kg
Димензии
На внатрешна единица 1053x320x245mm
На надворешна единица 780x550x290mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 31dB
Проток на воздух 990m3/h
Работна температура -15℃ До 46℃
Капацитет на одвлажнување 2 l/h
Препорачана површина 70m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

TOSHIBA SHORAI EDGE inverter (R32) клима уреди:
A+++ највисока енергетска класа при ладење / греење
зголемени капацитети и опсег на работа на ладење / греење
најнова Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија
(кај моделите од 5,0 kW па нагоре)
ECO mode, Quite mode, Hi Power, 3D Air Flow (18,22,24)
ULTRA Pure филтер, функција самочистење со антипрашест
филтер, опција за IAQ антибактериски филтрирачки систем
опсег на работа ладење надворешна температура од -10 ÷ 46 oC
опсег на работа греење надворешна температура од -15 ÷ 24 oC

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
TOSHIBA Toshiba Shorai Edge RAS -18J2KVSG-E / RAS-18J2AVSG-E TOSHIBA SHORAI EDGE inverter (R32) клима уреди: • A+++ највисока енергетска класа при ладење / греење • зголемени капацитети и опсег на работа на ладење / греење • најнова Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија (кај моделите од 5,0 kW па нагоре) • ECO mode, Quite mode, Hi Power, 3D Air Flow (18,22,24) • ULTRA Pure филтер, функција самочистење со антипрашест филтер, опција за IAQ антиб.. Category: Product #: 5001012 Regular price: 86.990 ден. 86.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО