Toshiba SHORAI EDGE RAS-B10J2KVSG-E / RAS-10J2AVSG-E
  • Toshiba SHORAI EDGE RAS-B10J2KVSG-E / RAS-10J2AVSG-E

Toshiba SHORAI EDGE RAS-B10J2KVSG-E / RAS-10J2AVSG-E

63.990 ден.68.990 ден.
Производител: TOSHIBA
Шифра на производ: 5001013
Достапност: 2 - 3 дена
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++ (8.60/5.10)
Капацитет
На ладење мин.-макс. 0,89 - 2,90 kW
На греење мин.-макс. 0,90 - 3,60 kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 700 W
На ладење 540 W
Маса
Внатрешна единица 10.00 kg
Надворешна единица 26.00 kg
Димензии
На внатрешна единица 800 Х 293 Х 266 mm
На надворешна единица 780 X 550 X 290 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 23.00 dB
Проток на воздух 660.00 m3
Филтри ULTRA Pure филтер
Работна температура -15 ℃ - 46 ℃
Капацитет на одвлажнување 1.00 l/h
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 36 МЕСЕЦИ
  • A+++ највисока енергетска класа при ладење/греење
  • најнова Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија 
  • ON-DEMAND Defrost – избор на defrost/заштита од замрзнување преку далечинскo
  • ULTRA Pure филтер, функција самочистење со антипрашест филтер
  • можност за WiFi поврзување

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
TOSHIBA Toshiba SHORAI EDGE RAS-B10J2KVSG-E / RAS-10J2AVSG-E A+++ највисока енергетска класа при ладење/греење најнова Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија  ON-DEMAND Defrost – избор на defrost/заштита од замрзнување преку далечинскo ULTRA Pure филтер, функција самочистење со антипрашест филтер можност за WiFi поврзување .. Category: Product #: 5001013 Regular price: 63.990 ден. 63.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје