VIVAX ACP-12CH35AEFI+ R32

VIVAX ACP-12CH35AEFI+ R32

17.990 ден.23.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001093
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ (6.1/4.0)
Капацитет
На ладење 3518 W
На греење 3810 W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1088 W
На ладење 1213 W
Маса
Внатрешна единица 7.6kg
Надворешна единица 23.2kg
Димензии
На внатрешна единица 808 Х 194 Х 285 mm
На надворешна единица 720 X 495 X 270 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 40.5 dB
Проток на воздух 540.00 m3
Работна температура -10 ℃ до +50 ℃
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина 35m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење *5 години

ТИП: ИНВЕРТЕР СПЛИТ СИСТЕМ

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AEFI+ R32 ТИП: ИНВЕРТЕР СПЛИТ СИСТЕМ   .. Category: Product #: 1001093 Regular price: 17.990 ден. 17.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје