BOSCH CL 2000-Set 35 WE

BOSCH CL 2000-Set 35 WE

29.900 ден.36.900 ден.
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 9006002
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ (6,1, 4,0)
Моќност
Влезна моќност ладење 3,5 kW
Влезна моќност греење 3,8 kW
Маса
Внатрешна единица 7,6 kg
Надворешна единица 23,2 kg
Димензии
На внатрешна единица 80,5 / 28,5 / 19,4 cm
На надворешна единица 72 / 49,5 / 27 cm
Останати спецификации
Ниво на бучава 40,5 / 34,5 / 25 dB(A)
Проток на воздух 540 / 430 / 314 m³/h
Работна температура од -15 до 50 °C
Препорачана површина до 35 m²
Фреон R32

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH CL 2000-Set 35 WE .. Category: Product #: 9006002 Regular price: 29.900 ден. 29.900 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје