BOSCH CL 2000-Set 53 WE

BOSCH CL 2000-Set 53 WE

45.900 ден.57.900 ден.
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 9006003
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ (7,2 / 4,0)
Моќност
Влезна моќност ладење 5,3 kW
Влезна моќност греење 5,6 kW
Маса
Внатрешна единица 10 kg
Надворешна единица 32,7 kg
Димензии
На внатрешна единица 95,7 / 30,2 / 21,3 cm
На надворешна единица 80,5 / 55,4 / 33 cm
Останати спецификации
Ниво на бучава 42,5 / 36 / 26 dB(A)
Проток на воздух 840 / 680 / 540 m³/h
Работна температура од -15 до 50 °C
Препорачана површина до 55 m²
Фреон R32
 • Ладење, греење, одвлажнување, режим на вентилатор и автоматски режим
 • Сензор за движење
 • Заштита од замрзнување
 • Антикоризивна заштита
 • Eco режим
 • ‘8°C heating’ mode, заштита од смрзнување внатре во просторијата, одржувајќи температура од +8°C
 • ‘Wind avoid me’, избегнување воздухот да дува директно врз вас со користење на далечинскиот управувач
 • ‘Follow me’ mode преку сензор далечинскиот управувач комуницира со уредот, одржувајќи конзистентна температура во просторијата
 • Работа во режим на ладење при ниски надворешни температури

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
BOSCH BOSCH CL 2000-Set 53 WE Ладење, греење, одвлажнување, режим на вентилатор и автоматски режим Сензор за движење Заштита од замрзнување Антикоризивна заштита Eco режим ‘8°C heating’ mode, заштита од смрзнување внатре во просторијата, одржувајќи температура од +8°C ‘Wind avoid me’, избегнување воздухот да дува директно врз вас со користење на далечинскиот управувач ‘Follow me’ mode преку сензор далечинскиот.. Category: Product #: 9006003 Regular price: 45.900 ден. 45.900 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје