HPM-41CH120AERIs R32 12kW МОНОБЛОК

HPM-41CH120AERIs R32 12kW МОНОБЛОК

300.000 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001111
Достапност: На залиха
Количина:

VIVAX топлинска пумпа HPM-41CH120AERIs R32-3 е високоефикасна инвертерска топлинска пумпа воздух-вода за надворешна инсталација со можност за греење, ладење и подготовка на топла вода за домаќинство.

Уредот ја користи топлината од надворешниот воздух и со помош на компресорот ја пренесува во водата за загревање на просторот и припрема на топла вода, како резултат на што е можно да се постигнат значителни заштеди на електрична енергија во споредба со конвенционалните греење.

Агрегатот е наменет за надворешна инсталација, а хидромодулот се наоѓа во внатрешноста на куќиштето на самиот агрегат. Корисничкиот интерфејс е поврзан со уредот преку комуникациски кабел.

Уредот има можност за избор на режим на работа (греење/ладење), еко режим, читање и прилагодување на работните параметри на уредот, тајмерот и поставките за сервисирање. Уредот е стандардно опремен со WIFI модул.

Моноблок HPM-41CH120AERIs R32-3 со номинален капацитет за греење/ладење од 12,1 kW/12 kW доаѓа со иновативен дизајн на технологијата DC инвертер кој обезбедува пониско ниво на бучава и поголема ефикасност на работа со мала потрошувачка на електрична енергија.

Високата енергетска ефикасност се карактеризира со A+++ при температура на проток на греење од 35˚C.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX HPM-41CH120AERIs R32 12kW МОНОБЛОК VIVAX топлинска пумпа HPM-41CH120AERIs R32-3 е високоефикасна инвертерска топлинска пумпа воздух-вода за надворешна инсталација со можност за греење, ладење и подготовка на топла вода за домаќинство. Уредот ја користи топлината од надворешниот воздух и со помош на компресорот ја пренесува во водата за загревање на просторот и припрема на топла вода, како резултат на што е можно да се постигнат.. Category: Product #: 1001111 Regular price: 300.000 ден. 300.000 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје