VIVAX ACP-18CC50AERI R32
 • VIVAX ACP-18CC50AERI R32

VIVAX ACP-18CC50AERI R32

70.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001039
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ (6.1/4.0)
Капацитет
На ладење 6150.00 W
На греење 7030.00 W
Моќност
Влезна моќност ладење 1640 W
Влезна моќност греење 1500 W
Просечна моќност 5280/5570 W
Ниво на бучава
Надворешна единица 46.00 dB
Маса
Внатрешна единица 16.20 kg
Надворешна единица 35.6 kg
Димензии
На внатрешна единица 570x570x260 mm
На надворешна единица 800x333x554 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 1036.00 m3
Филтри Филтер за прашина
Работна температура -20 ℃ - 50 ℃
Капацитет на одвлажнување 1.80 l/h
Препорачана површина до 55 м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 24 часовен тајмер
 • Автоматски режим на работа
 • Функција за заштеда на енергија
 • Греачи на компресор и кондензат
 • Memory функција
 • Turbo Mode
 • Заштита на надворешен вентил
 • Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C)
 • Пумпа за одвод на кондензат
 • Sleep Mode
 • 12 Fan Speed
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Дополнителен жичен контролер
 • 360° Air Flow
 • 1W Standby

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-18CC50AERI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 24 часовен тајмер Автоматски режим на работа Функција за заштеда на енергија Греачи на компресор и кондензат Memory функција Turbo Mode Заштита на надворешен вентил Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C) Пумпа за одвод на кондензат Sleep Mode 12 Fan Speed Самочистење (Selfcleaning) Дополнителен жичен контролер.. Category: Product #: 1001039 Regular price: 70.990 ден. 70.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО