VIVAX ACP-24CC70AERI R32
 • VIVAX ACP-24CC70AERI R32

VIVAX ACP-24CC70AERI R32

94.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001041
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ (6.1/4.0)
Капацитет
На ладење 8210.00 W
На греење 8650.00 W
Моќност
Влезна моќност ладење 2170 W
Влезна моќност греење 1900 W
Просечна моќност 7030/7620 W
Ниво на бучава
Надворешна единица 47.00 dB
Маса
Внатрешна единица 24.10 kg
Надворешна единица 66.80 kg
Димензии
На внатрешна единица 840x840x205 mm
На надворешна единица 946 X 810 X 410 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 1378.00 m3
Филтри Филтер за прашина
Работна температура -20 ℃ - 50 ℃
Капацитет на одвлажнување 2.40 l/h
Препорачана површина до 70 м2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 24 часовен тајмер
 • Автоматски режим на работа
 • Функција за заштеда на енергија
 • Греачи на компресор и кондензат
 • Memory функција
 • Turbo Mode
 • Заштита на надворешен вентил
 • Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C)
 • Пумпа за одвод на кондензат
 • Sleep Mode
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Дополнителен жичен контролер
 • 12 Fan Speed
 • 360°C Airflow
 • 1W Standby

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-24CC70AERI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 24 часовен тајмер Автоматски режим на работа Функција за заштеда на енергија Греачи на компресор и кондензат Memory функција Turbo Mode Заштита на надворешен вентил Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C) Пумпа за одвод на кондензат Sleep Mode Самочистење (Selfcleaning) Дополнителен жичен контролер 12 Fan Speed.. Category: Product #: 1001041 Regular price: 94.990 ден. 94.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО