VIVAX ACP-24DT70AERI R32

VIVAX ACP-24DT70AERI R32

87.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001033
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++ / А+ 6.1/4
Капацитет
На ладење 7.03(3.28~8.16)kW
На греење 7.62(2.72~8.72)kW
Моќност
Влезна моќност ладење 2190(480-2850)W
Влезна моќност греење 2050(500-2880)W
Ниво на бучава
Надворешна единица ≤62dB(A)
Маса
Внатрешна единица 31.5 kg
Надворешна единица -
Димензии
На внатрешна единица 1100x774x249 mm
На надворешна единица -
Останати спецификации
Проток на воздух ≤1248m³/h
Филтри Филтер за прашина
Работна температура -20 ℃ - 50 ℃
Препорачана површина -
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • 24 часовен тајмер
 • Автоматски режим на работа
 • Функција за заштеда на енергија
 • Греачи на компресор и кондензат
 • Memory функција
 • Turbo Mode
 • Заштита на надворешен вентил
 • Жичен контролер
 • Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C)
 • Пумпа за одвод на кондензат

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-24DT70AERI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby 24 часовен тајмер Автоматски режим на работа Функција за заштеда на енергија Греачи на компресор и кондензат Memory функција Turbo Mode Заштита на надворешен вентил Жичен контролер Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C) Пумпа за одвод на кондензат .. Category: Product #: 1001033 Regular price: 87.990 ден. 87.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО