Midea MFGD-48HRFN8-QRD0W(GA) / MOE30U-48HFN8-RRD0W(GA)
  • Midea MFGD-48HRFN8-QRD0W(GA) / MOE30U-48HFN8-RRD0W(GA)

Midea MFGD-48HRFN8-QRD0W(GA) / MOE30U-48HFN8-RRD0W(GA)

169.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001047
Достапност: 2 - 3 дена
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP А++/А+ 6.5/4.1
Капацитет
На ладење 14.06 (4.95 – 15.45) kW
На греење 16.11 (4.39 – 18.48) kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 5.20 (1.02 – 6.20) kW
На ладење 4.95 (1.15 – 5.90) kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 55 / 53 / 51.5 dB(A)
Надворешна единица 65dB(А)
Димензии
На внатрешна единица 1935 x 629 x 456 mm
На надворешна единица 1333 x 952 x 415 mm
Останати спецификации
Напојување Надворешна единица V/Hz/Ph 380/3/50 Внатрешна единица V/Hz/Ph 220/2/50
BTU 48000
Проток на воздух m3/h 2413 / 2222 / 2027
Работна температура -25°C - 50°C
Препорачана површина до 120 m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење *** до 60 месеци
  • Погоден за конференциски сали, ресторани, кина, театри итн.
  • Low ambient temperature kit - Надворешната единица на клима уредот може да работи во режим на греење без проблеми при многу ниски надворешни температури.
  • Детекција на истекување на разладно средство
  • 3D проток на воздух - Решетките на внатрешната единица на клима уредот се движат автоматски во сите правци, обезбедувајќи рамномерна дистрибуција на воздух во сите агли на просторијата.
  • Golden Fin - Облогата Golden Fin е поотпорна на оксидација и корозија од облогата Blue Fin. Златната перка ефикасно го спречува растот и ширењето на бактериите и ја подобрува отпорноста на корозивни елементи.
  • Лед екран - Внатрешната единица има голем LED дисплеј кој дава информации за работата на системот за климатизација.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea MFGD-48HRFN8-QRD0W(GA) / MOE30U-48HFN8-RRD0W(GA) Погоден за конференциски сали, ресторани, кина, театри итн. Low ambient temperature kit - Надворешната единица на клима уредот може да работи во режим на греење без проблеми при многу ниски надворешни температури. Детекција на истекување на разладно средство 3D проток на воздух - Решетките на внатрешната единица на клима уредот се движат автоматски во сите правци, обезбедувајќи рамномерн.. Category: Product #: 2001047 Regular price: 169.990 ден. 169.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје