MIDEA MFYA400-24ARFN1-QRD0W / MOX401UL-24AFN1-QRD0W

MIDEA MFYA400-24ARFN1-QRD0W / MOX401UL-24AFN1-QRD0W

109.990 ден.124.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001051
Достапност: На залиха
Количина:
Просечна моќност
На греење 7.62 (2.81 - 9.79) kW
На ладење 7.03 (0.68 - 8.52) kW
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ ; 61/4.0
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 2.00 (1.45 - 3.15) kW
На ладење 2.34 (0.57 - 3.60) kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 39.5 / 37.5 / 34.5 dB(A)
Надворешна единица 58.5 dB(A)
Маса
Внатрешна единица 29.9 kg
Надворешна единица 44.7 kg
Димензии
На внатрешна единица 1775 x 405 x 405 mm
На надворешна единица 673 x 890 x 343 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 990 / 760 / 640 m3/h
Работна температура -15 / +50
Препорачана површина 60 m2

Клима уред инвертер кој се одликува со нов, стилски и софистициран дизајн, лесен за чистење преден панел, исклучително тивко работење, вграден LED дисплеј кој дава информации за избраната температура и брзината на вентилаторот. Внатрешната единица има копчиња на допир. Системот има висока енергетска класа на ладење А ++ и на греење А +. Погоден за конференциски сали, ресторани, кина, театри итн.

Дополнителни функци:

  • 24-часа тајмер
  • Golden fin
  • Auto restart
  • Anti cold air -работа на многу ниски температури
  • Детекција при истекување на фреон

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
MIDEA MIDEA MFYA400-24ARFN1-QRD0W / MOX401UL-24AFN1-QRD0W Клима уред инвертер кој се одликува со нов, стилски и софистициран дизајн, лесен за чистење преден панел, исклучително тивко работење, вграден LED дисплеј кој дава информации за избраната температура и брзината на вентилаторот. Внатрешната единица има копчиња на допир. Системот има висока енергетска класа на ладење А ++ и на греење А +. Погоден за конференциски сали, ресторани, кина, театри итн. .. Category: Product #: 2001051 Regular price: 109.990 ден. 109.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО