VIVAX ACP-24CF70AERI R32
 • VIVAX ACP-24CF70AERI R32

VIVAX ACP-24CF70AERI R32

87.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001049
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.1/5.1
Капацитет
На ладење 7.03(3.22~8.29)kW
Моќност
Влезна моќност ладење 2190 W
Влезна моќност греење 2050 W
Просечна моќност 7030/7620 W
Ниво на бучава
Надворешна единица 50.00 dB
Маса
Внатрешна единица 25.00 kg
Надворешна единица 66.80 kg
Димензии
На внатрешна единица 1068x675x235 mm
На надворешна единица 845 X 702 X 363 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 1208.00 m3
Филтри Филтер за прашина, Cold Catalyst филтер
Работна температура -20 ℃ - 50 ℃
Капацитет на одвлажнување 2.40 l/h
Препорачана површина до 80 m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • Sleep Mode
 • Греач на компресор и кондензатор
 • Заштита на надворешен вентил
 • Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C)
 • Функција за заштеда на енергија
 • Memory функција
 • 24 часовен тајмер
 • Wi-Fi Ready
 • Дополнителен жичен контролер
 • 1W Standby
 • 12 Fan Speed
 • Turbo Mode
 • Пумпа за одвод на кондензат

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-24CF70AERI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика Sleep Mode Греач на компресор и кондензатор Заштита на надворешен вентил Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C) Функција за заштеда на енергија Memory функција 24 часовен тајмер Wi-Fi Ready Дополнителен жичен контролер 1W Standby 12 Fan Speed Turbo Mode Пумпа за одвод на кондензат .. Category: Product #: 1001049 Regular price: 87.990 ден. 87.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО