VIVAX ACP-55CF160AERI R32
 • VIVAX ACP-55CF160AERI R32

VIVAX ACP-55CF160AERI R32

189.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001052
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP А++/А+ 6.1/5.1
Капацитет
На ладење 15.83(5.28~17.0)kW
На греење 18.17(4.4~19.64)kW
Моќност
Влезна моќност ладење 6063 W
Влезна моќност греење 5645 W
Просечна моќност 16000/18200 W
Ниво на бучава
Надворешна единица 54.00 dB
Маса
Внатрешна единица 40.50 kg
Надворешна единица 111.30 kg
Димензии
На внатрешна единица 1650x675x235 mm
На надворешна единица 1.333 X 952 X 415 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 2454.00 m3
Филтри Филтер за прашина, Cold Catalyst филтер
Работна температура -20 ℃ - 50 ℃
Капацитет на одвлажнување 5.50 l/h
Препорачана површина до 170 m2
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 36 месеци

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • Греач на компресор и кондензатор
 • Заштита на надворешен вентил
 • Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C)
 • Функција за заштеда на енергија
 • Memory функција
 • 24 часовен тајмер
 • Дополнителен жичен контролер
 • 1W Standby
 • 12 Fan Speed
 • Turbo Mode
 • Auto Swing
 • LED Дисплеј

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-55CF160AERI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика Греач на компресор и кондензатор Заштита на надворешен вентил Греење и ладење при ниски надворешни температури (-15°C) Функција за заштеда на енергија Memory функција 24 часовен тајмер Дополнителен жичен контролер 1W Standby 12 Fan Speed Turbo Mode Auto Swing LED Дисплеј .. Category: Product #: 1001052 Regular price: 189.990 ден. 189.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО