Midea FOREST WIFI SMART MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW / MOX330-18HFN8-QRD0GW+КИТ

Midea FOREST WIFI SMART MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW / MOX330-18HFN8-QRD0GW+КИТ

35.990 ден.43.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001088
Достапност: Нема на залиха
Количина:

Midea FOREST WIFI SMART

MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW/MOX330-18HFN8-QRD0GW +KIT

 • DC ИНВЕРТЕР Клима уред
 • Вклучен КИТ за монтажа
 • 18000BTU
 • 5300W на ладење
 • 5600W на греење
 • Скриен Дисплеј
 • R32 Гас
 • GMCC TOSHIBA компресор
 • Греење до минус 15 степени
 • Работна температура -15 до +50 степени
 • SEER (Ладење) 6.7
 • SCOP (Греење просек) 4.1
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 • Турбо мод
 • A++ на ладење
 • А+ на греење
 • Идеална за простории до 45м2
 • Бучност на внатрешна единица 55 дб
 • Бучност на надворешна единица 63дб
 • Проток на воздух внатрешна единица 840/680/540
 • Тежина внатрешна единица 10.5 кг
 • Тежина надворешна единица 35.1 кг
 • Димензии внатрешна единица 302x957x213 мм
 • Димензии надоврешна единица 554x800x333мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea FOREST WIFI SMART MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW / MOX330-18HFN8-QRD0GW+КИТ Midea FOREST WIFI SMART MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW/MOX330-18HFN8-QRD0GW +KIT DC ИНВЕРТЕР Клима уред Вклучен КИТ за монтажа 18000BTU 5300W на ладење 5600W на греење Скриен Дисплеј R32 Гас GMCC TOSHIBA компресор Греење до минус 15 степени Работна температура -15 до +50 степени SEER (Ладење) 6.7 SCOP (Греење просек) 4.1 Авто рестарт функција Тајмер Меморија на позиција.. Category: Product #: 2001088 Regular price: 35.990 ден. 35.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје