Midea FOREST WIFI SMART MSAFDU-24HRFNX-QRD0GW / MOX431-24HFN8-QRD0GW+КИТ

Midea FOREST WIFI SMART MSAFDU-24HRFNX-QRD0GW / MOX431-24HFN8-QRD0GW+КИТ

51.990 ден.57.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001085
Достапност: На залиха
Количина:

Midea FOREST WIFI SMART KIT

MSAFDU-24HRFNX-QRD0GW/MOX431-24HFN8-QRD0GW

 • Bклучен КИТ за монтажа
 • DC ИНВЕРТЕР Клима уред
 • 24000BTU
 • 7000W на ладење
 • 7300W на греење
 • Скриен Дисплеј
 • R32 Гас
 • GMCC TOSHIBA компресор
 • Греење до минус 15 степени
 • Работна температура -15 до +50 степени
 • SEER (Ладење) 6.1
 • SCOP (Греење просек) 4.0
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 • Турбо мод
 • A++ на ладење
 • А+ на греење
 • Идеална за простории до 60м2
 • Бучност на внатрешна единица 59 дб
 • Бучност на надворешна единица 65дб
 • Проток на воздух внатрешна единица 980/800/640
 • Тежина внатрешна единица 11.9 кг
 • Тежина надворешна единица 48.4 кг
 • Димензии внатрешна единица 327x1040x220 мм
 • Димензии надоврешна единица 702x845x363мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea FOREST WIFI SMART MSAFDU-24HRFNX-QRD0GW / MOX431-24HFN8-QRD0GW+КИТ Midea FOREST WIFI SMART KIT MSAFDU-24HRFNX-QRD0GW/MOX431-24HFN8-QRD0GW Bклучен КИТ за монтажа DC ИНВЕРТЕР Клима уред 24000BTU 7000W на ладење 7300W на греење Скриен Дисплеј R32 Гас GMCC TOSHIBA компресор Греење до минус 15 степени Работна температура -15 до +50 степени SEER (Ладење) 6.1 SCOP (Греење просек) 4.0 Авто рестарт функција Тајмер Меморија на позицијат.. Category: Product #: 2001085 Regular price: 51.990 ден. 51.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје