Midea Oasis Plus Nordic Hyperinverter MSOPBU-12HRFN8-QRE3GW

Midea Oasis Plus Nordic Hyperinverter MSOPBU-12HRFN8-QRE3GW

59.990 ден.69.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001072
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A+++ ; SEER 9.2 / SCOP 5.3
Капацитет
На ладење 3.52 (1.03 ~ 4.82) kW
На греење 4.25 (0.75 ~ 7.20) kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 0.92kW
На ладење 0.74kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица dB(A) 43 / 34 / 24 / 21
Надворешна единица dB(A) 55.5
Маса
Внатрешна единица 12.7kg
Надворешна единица 32.3kg
Димензии
На внатрешна единица 895 x 298 x 248mm
На надворешна единица 805 x 554 x 330mm
Останати спецификации
Проток на воздух 575 / 497 / 340m3/h
Работна температура -30 до +50°C
Препорачана површина 35m2
Разладен медиум R32

Midea OASIS PLUS

MSOPBU-12HRFN8-QRE3GW/MOX330-12HFN8-QRE3GW

Највисока енергетска класа

 • A+++ на ладење
 • А+++ на греење
 • FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР
 • SMART WIFI
 • ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 • 12000BTU
 • 3500W (4400W) на ладење
 • 3800W (4500W) на греење
 • Скриен Дисплеј
 • R32 Гас
 • Греење до минус 30 степени
 • SEER (Ладење) 9.2
 • SCOP (Греење) 5.3
 • EER 3.95
 • COP 4.0
 • Intelligent Eye - СЕНЗОР ЗА ДВИЖЕЊЕ (ја намалува потрошувачката на ел. енергија и до 25%)
 • Cool Boost - специјална опција за ладење на просторот во најкраток период
 • Air magic - произведува и пушта милиони негативни и позитивни јони кои ги елиминираат сите бактерии и вируси
 • Silky cool - специјален Coanda дефлектор кој овозможува да се распредели воздухот насекаде во собата без директно насочување во корисникот
 • High Density filter, Cold-catalyst filter, Silver Ion Filter, Bio Filter (HEPA), Super ionizer
 • Self-cleaning-самочистење
 • Golden Fin heat exchanger coating-заштита од корозија
 • 8°C heating-одржува константна температура за заштита од прекумерно ладење или замрзнување
 • 1W Standby
 • Quiet mode, Turbo mode, ECO mode, Night mode
 • Horizontal Swing, Vertical Swing
 • Follow Me
 • Emergency operation-при појава на код за грешка системот продолжува да работи во итен режим
 • Авто рестарт функција
 • Тајмер
 • Меморија на позицијата на отворот за дување
 • Смарт дијагностика + детекција на течење гас

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea Oasis Plus Nordic Hyperinverter MSOPBU-12HRFN8-QRE3GW Midea OASIS PLUS MSOPBU-12HRFN8-QRE3GW/MOX330-12HFN8-QRE3GW Највисока енергетска класа A+++ на ладење А+++ на греење FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР 12000BTU 3500W (4400W) на ладење 3800W (4500W) на греење Скриен Дисплеј R32 Гас Греење до минус 30 степени SEER (Ладење) 9.2 SCOP (Греење) 5.3 EER 3.95 COP 4.0 In.. Category: Product #: 2001072 Regular price: 59.990 ден. 59.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје