VIVAX ACP-12CH35AEVIs R32 GOLD

VIVAX ACP-12CH35AEVIs R32 GOLD

33.990 ден.39.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001079
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ (8.5/4.6)
Капацитет
На ладење 3.52kW
На греење 3.81kW
Моќност
Влезна моќност ладење 1030W
Влезна моќност греење 1034W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 36db
Маса
Надворешна единица 36.6 kg
Димензии
На надворешна единица 897x312x182 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 558m3
Капацитет на одвлажнување 1.2 l/h
Препорачана површина 40m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци
Работна температура
Ладење -15°C - +50°C
Греење -25°C - +30°C
 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Sleep Mode
 • Функција на штедење на енергија
 • Golden Fin
 • Eco Mode

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AEVIs R32 GOLD Самодијагностика 1W Standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Sleep Mode Функција на штедење на енергија Golden Fin Eco Mode .. Category: Product #: 1001079 Regular price: 33.990 ден. 33.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје