VIVAX ACP-09CH25AERI+ R32

VIVAX ACP-09CH25AERI+ R32

27.990 ден.33.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001086
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++ 9.30/4.60
Капацитет
На ладење 2638 W
На греење /2931 W
Моќност
Влезна моќност ладење 613 W
Влезна моќност греење 637 W
Димензии
На внатрешна единица 802x189x297 mm
На надворешна единица 765x303x555 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 55 dB (A)
Ниво на звучен притисок (H/M/L) 36.5/29.0/24.0/20 dB (A)
Проток на воздух 483.00 m3
Работна температура -25°C - 50°C
Капацитет на одвлажнување 1.00 l/h
Препорачана површина 25m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење *60 месеци

 

Дополннителни функции:

 • 1W standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Soft Start
 • Sleep Mode

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: VIVAX AERI+

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-09CH25AERI+ R32   Дополннителни функции: 1W standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Soft Start Sleep Mode .. Category: Product #: 1001086 Regular price: 27.990 ден. 27.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје