VIVAX ACP-12CH35AEHI+ R32 SILVER

VIVAX ACP-12CH35AEHI+ R32 SILVER

29.990 ден.39.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001098
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++ (8.5/4.6)
Капацитет
На ладење 4308.00 W
На греење 4396.00 W
Моќност
Просечна моќност 3517/3810 W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 950 W
На ладење 900 W
Маса
Внатрешна единица 11.30 kg
Надворешна единица 26.40 kg
Димензии
На надворешна единица 765 X 303 X 555 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 40.00 dB
Проток на воздух 700 m3
Работна температура -25 ℃ - 50 ℃
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина до 40м2
Гаранција
Времетраење 60 месеци

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AEHI+ R32 SILVER .. Category: Product #: 1001098 Regular price: 29.990 ден. 29.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје