VIVAX ACP-12CH35AEYI`s R32
 • VIVAX ACP-12CH35AEYI`s R32
 • VIVAX ACP-12CH35AEYI`s R32
 • VIVAX ACP-12CH35AEYI`s R32
 • VIVAX ACP-12CH35AEYI`s R32

VIVAX ACP-12CH35AEYI`s R32

49.990 ден.59.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001013
Достапност: На залиха
Количина:
Максималем капацитет
На греење 7200 W
На ладење 4816 W
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A+++ ; 9.2/ 5.3
Капацитет
На ладење 3520 W
На греење 4250 W
Моќност
Просечна моќност 3517/4250 W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 924W
Ладење 748W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 24 db
Надворешна единица 55.00 dB
Маса
Внатрешна единица 12.70 kg
Надворешна единица 32.30 kg
Димензии
На надворешна единица 805 x 554 x 330 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 575.00 m3
Филтри Bio филтер, jонизатор, филтер за прашина
Работна температура -32 до +50
Капацитет на одвлажнување 1.20 l/h
Препорачана површина до 45m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење до 60 месеци

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • Детектор за движење
 • Контрола на влажност на воздух
 • 24 часовен тајмер
 • Греачи на компресор и кондензатор
 • Golden fin-заштитна обвивка против корозија
 • Тивок начин на работа
 • Интелегентно одмрзнување
 • 3D Airflow
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Turbo Mode
 • Sleep Mode
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • 12 Fan Speed
 • iFeel функција
 • Memory функција
 • Wi-Fi

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35AEYI`s R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby Детектор за движење Контрола на влажност на воздух 24 часовен тајмер Греачи на компресор и кондензатор Golden fin-заштитна обвивка против корозија Тивок начин на работа Интелегентно одмрзнување 3D Airflow Двосмерен одвод на кондензат Turbo Mode Sleep Mode Самочистење (Selfcleaning) 12 Fan Speed iFeel функција M.. Category: Product #: 1001013 Regular price: 49.990 ден. 49.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје