VIVAX ACP-12CH35REWI R32
 • VIVAX ACP-12CH35REWI R32

VIVAX ACP-12CH35REWI R32

42.990 ден.51.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001005
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A+++/A++ 8.5/4.6
Капацитет
На ладење 3.500 kW
На греење 4.200 kW
Моќност
Просечна моќност 3,5 kW
Ниво на бучава
Внатрешна единица 38 db
Надворешна единица 22 db
Маса
Внатрешна единица 10 kg
Надворешна единица 31.5 kg
Димензии
На внатрешна единица 887 x 281 x 211 mm
На надворешна единица 800 x 553 x 275 mm
Останати спецификации
Проток на воздух 650 m³
Филтри Био филтер, филтер за прaшина, ION
Работна температура -20 до +50
Капацитет на одвлажнување 1.6 l/h
Препорачана површина 30~40m²
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • Заштита на вентилот на надворешна единица
 • Sleep mode
 • Јонизатор
 • Греачи на компресор и кондензатор
 • iFeel функција
 • Функција за заштеда на енергија
 • Golden Fin
 • Скриен дигитален екран
 • Memory функција

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-12CH35REWI R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode Заштита на вентилот на надворешна единица Sleep mode Јонизатор Греачи на компресор и кондензатор iFeel функција Функција за заштеда на енергија Golden Fin Скриен дигитален екран .. Category: Product #: 1001005 Regular price: 42.990 ден. 42.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје