VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32

VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32

45.990 ден.52.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001088
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/ 7.0/4.0
Капацитет
На ладење 5275 W
На греење 5568 W
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1500 W
На ладење 1550 W
Маса
Внатрешна единица 10.9/14.2 kg
Надворешна единица 33.5/36.1 kg
Димензии
На внатрешна единица 965x215x319 mm
На надворешна единица 805*330*554 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 57.0 dB(A)
Ниво на звучен притисок (H/M/L) 43/33.5/28/23 dB(A)
Проток на воздух 730/500/420 m3/h
Работна температура -20 / +50
Капацитет на одвлажнување 1.80 l/h
Препорачана површина 55m2
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • 24 часовен тајмер
 • Тивок режим на работа
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Автоматски начин на работа
 • Turbo Mode
 • iFeel функција
 • Wi-Fi Ready
 • Јонизатор
 • Греачи на кондензатор и компресор
 • Soft Start
 • Sleep Mode
 • Функција на штедење на енергија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W Standby 24 часовен тајмер Тивок режим на работа Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Автоматски начин на работа Turbo Mode iFeel функција Wi-Fi Ready Јонизатор Греачи на кондензатор и компресор Soft Start Sleep Mode Функција на штедење на енергија .. Category: Product #: 1001088 Regular price: 45.990 ден. 45.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје