VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32 SILVER MIRROR

VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32 SILVER MIRROR

49.990 ден.52.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001082
Достапност: По нарачка
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.4/4
Капацитет
На ладење 5.275 kW
На греење 5.569 kW
Моќност
Просечна моќност 5,5 kW
Маса
Внатрешна единица 10,8 kg
Надворешна единица 37 kg
Димензии
На внатрешна единица 965 x 319 x 215 mm
На надворешна единица 800 x 555 x 333 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 21 dB
Проток на воздух 750 m³
Филтри Био филтер, филтер за прaшина, ION
Работна температура -20°C - 50°C
Капацитет на одвлажнување 1,8 l/h
Препорачана површина 40~50m²
Фреон R32
Гаранција
Времетраење 5 години
 • Самодијагностика
 • 1W Standby
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Тивок начин на работа
 • 12 Fan Speed
 • Заштита на надворешен вентил
 • Дигитален екран
 • Јонизатор
 • iFeel функција
 • Греачи на компресор и кондензатор
 • Wi-Fi Ready
 • Мулти компатибилност

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2023. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-18CH50AERI+ R32 SILVER MIRROR Самодијагностика 1W Standby Двосмерен одвод на кондензат Тивок начин на работа 12 Fan Speed Заштита на надворешен вентил Дигитален екран Јонизатор iFeel функција Греачи на компресор и кондензатор Wi-Fi Ready Мулти компатибилност .. Category: Product #: 1001082 Regular price: 49.990 ден. 49.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО