VIVAX ACP-09CH25AEMIs R32

VIVAX ACP-09CH25AEMIs R32

19.990 ден.24.990 ден.
Производител: VIVAX
Шифра на производ: 1001001
Достапност: На залиха
Количина:
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ (6.3/4.0)
Капацитет
На ладење 2640.00 W / 3400W(max.)
На греење 2930.00 W / 3370W(max.)
Моќност
Влезна моќност ладење 732 W
Влезна моќност греење 733 W
Ниво на бучава
Внатрешна единица 40db
Надворешна единица 53db
Маса
Внатрешна единица 7.50 kg
Надворешна единица 22.70 kg
Димензии
На внатрешна единица 805x194x285 mm
На надворешна единица 720 x 270 x 495 mm
Останати спецификации
BTU 9000
Проток на воздух 520.00 m3
Филтри Bio филтер, филтер за прашина
Работна температура -15 до +50
Капацитет на одвлажнување 1.00 l/h
Препорачана површина до 25 м2
Фреон R32
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 5 години

Дополнителни функции:

 • Самодијагностика
 • 1W standby
 • Греење при ниски надворешни температури (-15°C)
 • 12 Fan Speed
 • Wi-Fi ready
 • Тивок режим на работа
 • Автоматски начин на работа
 • Детекција и приказ на грешка
 • Двосмерен одвод на кондензат
 • Самочистење (Selfcleaning)
 • Скриен дигитален дисплеј
 • Индикатор за истекување на фреон
 • I feel - Follow me функција
 • БИО филтер, филтер за прашина
 • Заштитна облога на вентилот
 • Golden fin-облога против корозијa

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

 • 075/300-931 075/300-932
 • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
VIVAX VIVAX ACP-09CH25AEMIs R32 Дополнителни функции: Самодијагностика 1W standby Греење при ниски надворешни температури (-15°C) 12 Fan Speed Wi-Fi ready Тивок режим на работа Автоматски начин на работа Детекција и приказ на грешка Двосмерен одвод на кондензат Самочистење (Selfcleaning) Скриен дигитален дисплеј Индикатор за истекување на фреон I feel - Follow me функција БИО филтер, филтер за пра.. Category: Product #: 1001001 Regular price: 19.990 ден. 19.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје