MIDEA MV6-335WV2GN1

MIDEA MV6-335WV2GN1

463.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 220728110709
Достапност: По нарачка
Количина:
Компресор
Тип DC Inverter
Количина 1
Конекција на цевки
Течни цевки Ф15,9 mm
Гасни цевки Ф28,6 mm
Мотор на дување
Тип DC
Количина 1
max.ESP 20Pa стандардно; до 80Pa опција за прилагодување
Внатрешни единици што можат да се поврзат
Вкупен капацитет 50 -130 % од надворешната единица
Максимална количина 20
Енергетска класа
EER/COP 3,85 / 5,1
Капацитет
На ладење 33,5 kW / 114,3 kBtu/h
Маса
Внатрешна единица 227 kg
Димензии
На внатрешна единица 990×1635×790 mm
Останати спецификации
Ниво на бучава 60 dB(A)
Приклучок на струја 380-415/3/50(60) Ph-V-Hz
Проток на воздух 11000 m3/h
Работна температура -25°C - 48°C
Фреон R410

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.МК © 2022. UKION SHOPS
MIDEA MIDEA MV6-335WV2GN1 .. Category: Product #: 220728110709 Regular price: 463.990 ден. 463.990 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО