Midea M2OC-18HFN8-Q Надворешна единица

Midea M2OC-18HFN8-Q Надворешна единица

48.000 ден.59.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001050
Достапност: На залиха
Количина:
Внатрешни единици што можат да се поврзат
ДО: до 2 внатрешни единици
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.6/4
Капацитет
На ладење 5.28kW
На греење 5.57kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1500W
На ладење 1630W
Маса
Надворешна единица 35.5kg
Останати спецификации
Напојување V/Hz/Ph 220-240/50/1
Ниво на бучава 56dB
Компресор Toshiba GMCC компресор
Проток на воздух 2200m3/h
Работна температура -20ºC / +50ºC
Фреон R32
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 24 месеци


 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea M2OC-18HFN8-Q Надворешна единица   .. Category: Product #: 2001050 Regular price: 48.000 ден. 48.000 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје