Midea M30E/G-21HFN8-Q Надворешна единица

Midea M30E/G-21HFN8-Q Надворешна единица

54.000 ден.66.990 ден.
Производител: MIDEA
Шифра на производ: 2001009
Достапност: На залиха
Количина:
Внатрешни единици што можат да се поврзат
ДО: до 3 внатрешни единици
Енергетска класа
SEER/SCOP A++/A+ 6.1---6.5 /4.0---4.1
Капацитет
На ладење 6.25kW
На греење 6.7kW
Потрошувачка на ел. енергија
Греење 1770W
Ладење 1900W
Ниво на бучава
Надворешна единица 66dB
Маса
Надворешна единица 46.8kg
Останати спецификации
Напојување V/Hz/Ph 220-240/50/1
Проток на воздух 3000 m3/h
Работна температура -20ºC / +50ºC
Фреон R32
Разладен медиум R32
Гаранција
Времетраење 24 месеци

Дополнителни функции:

  • Двоен греач на куќиште и компресор
  • DC Инвертер мотор

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Овластени сервисни центри

За повеќе информации обратете се на:

e-store@klimamarket.mk или на телефонскиот број 075/300-931; 075/300-932

Verificiran badge

 

Контакт

  • 075/300-931 075/300-932
  • e-store@klimamarket.mk

Facebook

КЛИМАМАРКЕТ.мк © 2024. UKION SHOPS
MIDEA Midea M30E/G-21HFN8-Q Надворешна единица Дополнителни функции: Двоен греач на куќиште и компресор DC Инвертер мотор .. Category: Product #: 2001009 Regular price: 54.000 ден. 54.000 Available from: КЛИМАМАРКЕТ ДОО Скопје